Wsparcie

Mikołaj Kapusta - Dobra Nowina - wsparcie

Pokazuję koledze czym nagrałem pierwsze 10 filmów. :D


Przyjaciele!

Z własnej inicjatywy oferujecie mi pomoc:

  • modlicie się za mnie,
  • polecacie Dobrą Nowinę znajomym,
  • zapraszacie do współpracy,
  • pytacie o numer konta, żeby wesprzeć mnie finansowo.

Jestem bardzo wdzięczny i zapewniam o mojej modlitwie za każdego, kto odtworzył choć jeden z moich filmów. Strasznie się cieszę ze wspólnoty, jaką razem tworzymy.

Jestem przekonany, że życie Słowem Bożym utrwalonym w Biblii jest najlepszym życiem, jakie można prowadzić. Jestem też zasmucony tym, jak niewielu zdaje sobie z tego sprawę i jak słaba jest znajomość Pisma Świętego nawet w Kościele. Dlatego bardzo chętnie oddam całe swoje życie badaniu tej Księgi i przyciąganiu do niej z powrotem ludzi Kościoła Chrystusowego, a zwłaszcza tych z mojego pokolenia. Nie będę jednak w stanie tego zrobić bez Waszej pomocy.

Jeśli chcecie mi w tym pomóc - możecie:

1. Modlić się za mnie

Wierzę w moc modlitwy, bo wielokrotnie widziałem, jak Bóg potrafi na nią odpowiedzieć. Wierzę także słowom Jezusa, który powiedział: "Wszystko, o co poprosicie, modląc się z wiarą, otrzymacie" ~ Mt 21,22

Jeśli zechcecie modlić się za mnie, to proście przede wszystkim o to, żebym mówił rzeczy prawdziwe. Chodzi nie tyle o ochronę przed herezją, co przed hipokryzją, która jest dużo gorsza. Nie chcę przekazywać czegoś, w co sam nie wierzę, namawiać do czegoś, czym sam nie żyję.

2. Klikać w przyciski "Lubię to!" lub "Udostępnij", pisać komentarze i mówić o stronie DobraNowina.net znajomym

Wszystkie te akcje dają taki sam skutek - moje filmy zobaczy więcej ludzi. W ten sposób stajecie się moimi współpracownikami, razem ze mną przyciągacie do Pisma Świętego więcej ludzi.

3. Zaoferować swoje umiejętności / Zaprosić do współpracy

Jestem otwarty na propozycje. Możemy np. nakręcić razem jakiś film. Chętnie przyjmę muzykę lub zdjęcia, z których będę mógł korzystać wzamian za tzw. "credit".

Jeśli macie jakieś umiejętności filmowe, czy jakiekolwiek inne, które chcielibyście zaoferować, napiszcie. Dzisiaj jeszcze mogę nie mieć pomysłu co robić, ale kontakty na pewno kiedyś się przydadzą. ;)

4. Wpłacić darowiznę na moje konto

Z wyświetleń moich filmów nie czerpię żadnych korzyści finansowych, a na przygotowanie każdego filmu poświęcam wiele godzin pracy. Najpierw przygotowanie merytoryczne - czytanie Pisma Świętego, badanie dokumentów i historii Kościoła, poznawanie opinii specjalistów. Następnie przygotowanie konspektu, żeby film był merytoryczny; treściwy, ale przystępny. Potem nagranie filmu i montaż, który zabiera najwięcej czasu (bywa, że parę dni). Zanim opublikuję zmontowany film muszę go jeszcze "wyeksportować" z programu do montażu (co zabiera kilka godzin), a następnie wysłać go na serwer portalu YouTube (co zabiera kolejnych kilka godzin).

Robienie filmów teologicznych jest połączeniem moich dwóch największych pasji życiowych (teologicznej i filmowej). Marzę o tym, żeby robić to przez całe życie i być może nawet utrzymywać się z tego. Wtedy mógłbym się temu całkowicie poświęcić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc, a tym samym - Wasz udział w szerzeniu Dobrej Nowiny.

Nr konta:
73 1140 2004 0000 3102 7425 4278 (mBank)

Za całą dotychczasową pomoc dziękuję z całego serca - Mikołaj Kapusta

O Bogu radośnie!

„Nie do pomyślenia jest Kościół bez radości, a radością Kościoła jest to właśnie, aby głosić imię Jezusa”
~ papież Franciszek

"Brakowało kogoś takiego jak ty w internecie" - piszą mi ludzie, ale przecież nie chodzi o brak mojej osoby, tylko brak radości, konkretów i Słowa Bożego.
Taki brak zauważyłem i dlatego zacząłem działać.
Działać przez mówienie o Bogu radośnie, konkretnie i w oparciu o Biblię.

Dlaczego radośnie?

Bo ludzie uwielbiają to, co radosne. Nie chodzi o to, że chcę to wykorzystywać, po prostu tak się składa, że nowina o Jezusie Chrystusie jest nowiną radosną, i opowiadanie jej w sposób ponury jest niewłaściwe. Oczywiście, mówiąc np. o samym Krzyżu Chrystusa nie można śmiać się w głos, ale trzeba też mieć świadomość, że ten Krzyż jest dla nas ratunkiem, czymś, co otwiera nam drzwi do "wiecznej szczęśliwości", a to już jest powód do radowania się.

Radość jest zatem naturalnym owocem działania Bożego, ale okazuje się, że nawet św.Paweł musiał o niej przypominać pierwszym chrześcijanom:

Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! List do Filipian 4,4

Podobnie jak św.Paweł zauważyłem brak radości wśród chrześcijan, dlatego o niej przypominam.

Dlaczego konkrety?

Bo żyjemy w czasach, w których liczą się tylko konkrety. I tu tak samo: nie chcę tego wykorzystywać, po prostu tak się składa, że Dobra Nowina to konkret, a Pismo Święte zawiera konkretne odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.

Zatem wszystkie wypowiedzi chrześcijan powinny być konkretne, a nie wymijające, ani uciekające od trudnych pytań. Okazuje się jednak, że nawet św.Jakub musiał o tym przypominać pierwszym chrześcijanom:

Wasze «tak» niech będzie «tak», a «nie» niech będzie «nie»,
abyście nie popadli pod sąd
List Jakuba 5,12

Podobnie jak św. Jakub zauważyłem brak konkretów w mowie chrześcijan, dlatego o nich przypominam.

Dlaczego Słowo Boże?

Bo znajomość Słowa Bożego wśród dzisiejszych chrześcijan jest dramatyczna, a św.Hieronim miał absolutną rację mówiąc: "Kto nie zna Pisma Świętego, nie zna Chrystusa".

O wielkiej wartości Biblii mówi już sama Biblia. Tak pisze Apostoł Paweł do Tymoteusza:

Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. 2 List do Tymoteusza 3, 14-17

Ale znajomość Słowa Bożego to nie wszystko, konieczne jest też wypełnianie tego Słowa. Sam Jezus powiedział bowiem:

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Ewangelia według Mateusza 7,26

Widzimy zatem, że sama znajomość Słowa Bożego nic nam nie daje. Jeśli poznajemy je, ale nie wypełniamy, to tracimy swój czas, nie mamy z niego żadnej korzyści. Wręcz przeciwnie. Znając Słowo będziemy surowiej sądzeni. Mówił o tym sam Jezus:

Ów sługa, który poznał wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Ewangelia według Łukasza 12, 47-48

Dlatego właśnie mówię o Bogu radośnie, konkretnie i opierając się na Słowie Bożym.
Co więcej: Mam nadzieję robić to przez całe życie.
Tak mi dopomóż Bóg!

Szalom!


Oto lista moich dotychczasowych filmów, zapraszam do oglądania!

  1. Prawda o "zaśnięciach w Duchu Świętym"
  2. Nie wierz w siebie
  3. Dlaczego jestem Katolikiem - 7 argumentów
  4. Mogę głodować w Tym, który mnie umacnia!
  5. Symbolika Krzyża
  6. Czy katolicy wyrzucili 2 przykazanie?

Jeśli chcesz zobaczyć moje następne filmy:

Nie przegap nowych filmów!

Katolickie konkrety! Mikołaj Kapusta. Dobra Nowina.
Dobra Nowina, Mikołaj Kapusta. Wsparcie.

Czuj się zaproszony na
Rekolekcje Na Wyspie
organizowane każdego roku nad jeziorem Mausz na Kaszubach!

W 2014 roku powiedziałem tam wykład "Wola Boża jest NAJWAŻNIEJSZA".

W 2013 roku powiedziałem tam wykład "Drabina Cnót".

Więcej szczegółów o Rekolekcjach Na Wyspie i Wspólnocie Betlejem, która je organizuje.

Laminina

Laminina. Dobra Nowina. Bóg istnieje!

Dowód na istnienie Boga?
Bardzo ważne białko o nazwie "laminina" przypomina Krzyż.
Zobacz...

Biblia jakiej używam

Biblia Poznańska. Pismo Święte.

"Biblia Poznańska"
Zobacz więcej...

Odwiedza nas 887 gości oraz 0 użytkowników.